Магазин церковних свічок

 

Статистика відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні9
mod_vvisit_counterВчора51
mod_vvisit_counterЦей тиждень327
mod_vvisit_counterМинулий тиждень526
mod_vvisit_counterЦей місяць1245
mod_vvisit_counterМинулий місяць2112
mod_vvisit_counterЗа весь час409599

Зараз на сайті: 3
Ваш IP: 3.233.217.106
,
Дата: серп. 19, 2022

Створення сайту

 


Анонімне запитання. Чому Православна Церква не хоче визнати рух ЛГБТ та одностатеві шлюби? PDF Друк e-mail
Запитання:
Анонімне запитання. Чому Православна Церква не хоче визнати рух ЛГБТ та одностатеві шлюби?


ДОВІДКА:
ЛГБТ (від. англ. LGBT: Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) — лесбійки, геї, бісексуали і трансгендерні люди. 

Відповідь:
Відповідає ієрей Сергій.
Одразу хочу зауважити, що не буду говорити від імені всієї Української Православної Церкви Київського Патріархату і навіть всієї Української Православної Церкви Київського Патріархату в Харкові, бо ніхто мене на це не вповноважував. Буду говорити як клірик громади Покрова Пресвятої Богородиці УПЦ Київського Патріархату в Харкові. Тобто думку, яку вискажу тут, потрібно вважати моєю особистою думкою як клірика парафії.
Так от в моїх очах питання дуже просте. Навіщо нам щось видумувати та "мудрствувати лукаво", коли все сказано в Святому Письмі.

Призначення людського існування і форма співіснування людей різної статі визначив Господь в такий спосіб,як написано в Книзі Буття:
1.27 І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх. 28 І поблагословив їх Бог, і сказав Бог до них: Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю...

Тут все сказано і запитань не може бути, як і різних трактувань.

Відкриємо ще Старий Заповіт - згадаємо про Содом та Гоморру, згадаємо історію Лота і багато інших прикладів із життя язичників.
Наприклад, Книгу Повторення Закону, 22.5 Не буде чоловіча річ на жінці, а мужчина не зодягне жіночої одежі, бо кожен, хто чинить це, огида він для Господа, Бога свого. 

Перейдемо у Новий Заповіт - поглянемо, що говорить нам він.

Читаємо Послання апостола Павла до римлян:
1.27 Так само й чоловіки, позоставивши природне єднання з жіночою статтю, розпалилися своєю пожадливістю один до одного, і чоловіки з чоловіками сором чинили. І вони прийняли в собі відплату, відповідну їхньому блудові.
 
13.13 Як удень, поступаймо доброчесно, не в гульні та п'янстві, не в перелюбі та розпусті, не в сварні та заздрощах...
 
Читаємо перше послання апостола Павла до коринтян
3.16 Чи не знаєте ви, що ви Божий храм, і Дух Божий у вас пробуває?
 
6.9-10 Хіба ви не знаєте, що неправедні не вспадкують Божого Царства? Не обманюйте себе: ні розпусники, ні ідоляни, ні перелюбники, ні блудодійники, ні мужоложники, ні злодії, ні користолюбці, ні п'яниці, ні злоріки, ні хижаки Царства Божого не вспадкують вони!

І ще один важливий момент: в українській мові навіть немає таких слів, як "гей" і т.п. меншин у значенні, які в них вкладають зараз. В наших словниках "гей" - це оклик, а не назва збоченця. Тобто наша українська лексика не передбачає в народі наявність таких речей взагалі.

Про що тут ще можна говорити, які аргументи приводити? Все сказано до нас і нічого тут від себе жоден клірик додати не зможе, ким би він не був. Ганебність цих явищ однозначна і з точки зору Православного християнства ці явища абсолютно неприйнятні в нашому середовищі.
Інша справа - як відноситися до цього. Тут можна привести слова із 1Петр.5.11: А тепер я писав вам не єднатися з тим, хто зветься братом, та є перелюбник, чи користолюбець, чи ідолянин, чи злоріка, чи п'яниця, чи хижак, із такими навіть не їсти!

Ми однозначно ще повинні розділяти цих людей за шляхом потраплення в лави цих "Груп ризику", якщо використовувати медичні терміни. Одна справа, коли людина потрапила в це середовище за якихось непростих обставин - термін ув'язнення, інші обставини обмеження умов пересування, можливо силою чи шляхом іншого тиску були втягнуті в це середовище, чи через якісь психічні вади. Такі люди, безсумнівно, будуть справедливо соромитися свого "неприродного статусу" - і їм без жодних сумнівів необхідно допомагати і простягати руку.
Але коли людина потрапила в таке середовище через власну розпущеність, та іще й поводять себе з викликом, намагаючись поширювати такі принципи життя і підривати підвалини пристойності суспільства, яким би воно зараз не було, - то тут без сумніву слід використовувати всі законні і доступні засоби обмеження чи іншого впливу з боку як релігійних, громадських, так і державних структур.
Якщо хтось хоче нам змалювати ці явища як якусь хворобу чи вроджений стан, то не треба облещуватися і обманювати себе та оточуючих, бо такий стан людей є лише наслідком розпусти, аморального способу життя і невгамовної похоті, а не генетичних відхилень чи бактерій та вірусів.
Страшно подумати, у яких умовах виростуть діти в одностатевих сім'ях і яке майбутнє чекає на них в подальшому житті. Мені просто шкода людей тих країн, де зараз звичайні люди залишаються в меншості. Шлях таких країн - в тупік, оскільки такий стан речей абсолютно реально незабаром поховає демографію населення.
 Слава Богу, що на даний час такий стан речей є неприйнятним в Україні і дай, Боже, щоб обставини ніколи не змінилися. Інакше ми будемо дивитися у майбутнє своїх дітей з обгрунтованою тривогою - думаю, всі батьки та матері розділять сказане.

Виходячи з усього сказаного вище і про що не говорилося, але кожен може сам прочитати в Біблії - висновок можна зробити тільки один: ці всі явища є болючою раною на тілі нашого суспільства. Рана ця потребує не загальних нічого не значущих фраз, а спільної молитви і проповіді від Святої Православної Церкви  та активного лікування з боку держави  - бо інакше настане час гангрени і організм суспільства може проминути "точку неповернення".