Покровська громада. Українська Православна Церква Київського Патріархату в Харкові
Голова відділу патріотичного виховання та у зв'зках із Збройними Силами та іншими воєнізованими формуваннями Харківської єпархії Української Православної церкви Київського Патріархату провів зустріч із поповненням військ МВС у ВЧ3005 м. Харкова PDF Друк e-mail

Час строкової служби в лавах Збрайних сил
та будь-яких інших воєнізованих формувань -
особливий період в житті кожного юнака

Ще вчорашні юнаки, які бачили зброю лише з екрану телебачення та через монітори комп'ютерів, та для яких служба в армії була чимось загадково - привабливим та сповненим романтичної суворої таємничості, сьогодні вже сидять в навчальних класах справжнісінького навчального підрозділу МВС, але не в якості сторонніх спостерігачів, а як безпосередні учасники і головні герої власного життєвого роману. Військовий однострій, зброя, тактика та стратегія - це вже для них не терміни з комп'ютерних ігор, а повсякденні визначення їх реального навчального дня. Військова дисципліна, розпорядок дня, начальники і підлеглі, старші і молодші - це вже не пусті загадкові слова, а спосіб життя, який буде продовжуватися не багато і немало, а вісімнадцять місяців життя цих молодих людей.
І ось в перший тиждень після прийняття Присяги на вірність народові України, клуб військової частини наповнюють вже справжні солдати - захисники Вітчизни і оборонці нашого спокою. В цей день до них завітав Голова відділу патріотичного виховання та у зв'зках із Збройними Силами та іншими воєнізованими формуваннями Харківської єпархії Української Православної церкви Київського Патріархату ієрей Сергій.
Зважаючи на різний конфесійний та релігійний склад підрозділу і на те, що ця зкстріч була для обох сторін ніби знайомством, в цей день представник нашої парафії спілкувався із солдатами якраз із метою визначити і зрозуміти їх стан та настрій після зміни статусу "стороннього спостерігача" на статус безпосередньо військовослужбовця. Звичайно, що багато із цих молодих людей уявляли собі службу в лавах Збройних сил зовсім не такою, а радше як у телесеріалах чи кінофільмах. Тому природним є деякий стан замішання в ці перші дні і тижні служби та цілковита зміна уявлень про життя і побут у військовому підрозділі.
Але мова якраз і йшла під час цієї зустрічі про те, що статус військовослужбовця накладає відбиток не лише праці, служби та відповідальності, але й відкриває можливості для найглибшого аналізу свого духовного стану кожним, хто потрапив в ці непрості умови. Адже саме тут, в колективі справжніх мужчин, знаходячись поряд із уже досвідченими солдатами попередніх призовів та під опікою офіцерів, кожен має можливість ніби побачити себе зі сторони, випробувати свій зарактер, зважити правильність життєвої позиції та провести реальну переоцінку життєвих цінностей. Тут кожен з цих юнаків зрозуміє, що означають слова "витримка", "порядок", "дисципліна", "взаємодопомога", "колектив" та багато інших слів, значень яких вони ще не повністю оцінили в цивільному житті.
Тут можливо і стане комусь зрозуміло, як дорога кожній людині материнська турбота та батьківська порада, наскільки важливо мати поряд вірного друга, та й що взагалі означає слово "друг", "товариш", "побратим". Саме під час служби у війську на перший план виходять не показні якості людей, а одвічні цінності, приховані в серці кожного, ще саме ті, які були вдихнуті в ніздрі Адама самим Богом.
Ось саме за час строкової служби всі ці молоді люди мають чудову можливість переконатися у тому, наскільки одвічно правдивою є віра Свята Православна, яка навчає нас бути один одному братом, нести хрест свій без нарікань і ще ближньому своєму допомагати. Тут кожен може згадати слова Зристові, в яких Господь навчав учеників своїх берегти злагоду і мир поміж собою, бути світлом для світу.
Юнаки в стінах цього та і всіх решти підрозділів військових) повинні зрозуміти, чо сили і наснаги в службі їм може подати якнайбільше православна молитва, читання духовної літератури, спів Псалмів і читання Євангелія. Це все - ті потужні засоби, які були нам дані Самим Господом для примноження нашого розуму, відкриття очей духовних, для благословіння нам на справи наші добрі.
Тому зайвим не буде сказати, що на нашому православному сайті можна знайти і духовні піснеспіви, і духовну літерратуру, і тексти повчань та проповідей - все можна прослухати і скачати в звукових форматах у відповідних розділах сайту.
Окрім того, якщо виникнуть якісь життєві негаразди, чи будуть турбувати сумніви чи невизначеність - можете телефонувати із запитаннями на будь-який номер телефону, вказаний на сайті, чи використовувати форму зворотнього зв'язку "Контакти".
На зустрічі окрім самих солдат були присутні також і батьки деяких військовослужбовців, родичі та гості, що приїхали провідати своїх товаришів на службі. Тож і їм також було згадано, що Українська Православна Церква  Київського Патріархату, як добра мати, постійно піклується та нагадує рідним і близьким воїнів про підтримку духовну та про молитви за них перед Господом, Пресвятою Богородицею та всіми святими - щоб молитви наші не стихали перед лицем Господнім, а щоб полегшували воїнам їх суворе буття. 
УПЦ Київського Патріархату в Харкові та на території всієї Харківської єпархії закликає всіх своїх вірних до молитов за воїнів православних, що на службі перебувають. Бо їх життя не є простим і потребує окрім їхнього розуміння і взаємної підтримки, але і нашої спільної участі, як тіла Церкви Христової. Нехай же Господь благословить нашим воїнам бути наполегливими в навчанні і сумлінними в службі, укріпить і дасть сили тілесної та духовної на здійснення справ службових, щоб їм бути достойними потомками славетних наших прадідів козаків, які ревно стерегли землю свою, були надійною обороною народові своєму і заступниками відважними віри Православної.


Благослови їх, Господи, на службу добру
і на щасливе повернення до домівок рідних.