Покровська громада. Українська Православна Церква Київського Патріархату в Харкові
Служба Божа Благовіщення 2011 року PDF Друк e-mail
     В четвер, 07 квітня 20011 року, коли Свята Православна Церква святкує Благовіщення - одне із двонадесятих свят, клір та парафіяни Покровської громади міста Харкова були запрошені на святкування до парафії храму Введення Пресвятої Богородиці міста Мерефи.
     Урочисте Богослужіння очолив керуючий архієрей - єпископ Харківський та Богодухівський Лаврентій.
     Свято Благовіщення не просто так святкується
7 квітня (25 березня за ст.ст.) - за дев'ять місяців до Різдва Христового - адже саме в цей день Православна Церква згадує подію, описану в Євангелії від ап.Луки (Лк.1, 26- 38). Тоді архангел Гавриїл явився діві Марії та привітав її дивними, але радісними для всього людського роду словами:
    
«Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою…» (Лк 1, 28 ).
     Це означало, що прийшов довгожданний час - Господь змилувався над Своїми людьми і послав їм обіцяного Спасителя -
Сина Свого Єдинородного, який прийняв людське тіло і у всьому, окрім гріха, став подібний до нас. Недаремно ж співаємо ми в цей день у піснеспівах свята що "...днесь спасіння нашого главизна..."
    
Про давність шанування Благовіщення свідчить те, що ще від самого тільки початку утворення Християнської Церкви в Назареті, - там, де Архангел благовістив про майбутнє народження від неї Спасителя Діві Марії,  було побудовано храм в пам’ять Благовіщення Пресвятої Богородиці. Про древність святкування свята Благовіщення свідчить св.Афанасій Великий (293-373), коли в бесіді на це свято говорить, що воно є першим в ряду інших свят та особливо вшановується церквою, бо є початком людського спасіння.
    Це свято також у своїх бесідах згадують і святителі Григорій Неокесарійський,  Іоан Золотоустий, Афанасій Олександрійський, блаженний Ієроним, блаженний Августин та ще багато інших.
      Тож
у своїй проповіді преосвящений владика Лаврентій ще раз нагадав вірним історію свята, укріпив у духовних силах вірних чад Святої  Української Православної Церкви Київського Патріархату і нагадав усім, що вже зовсім не за горами і Вербна Неділя, і Страсний тиждень - напевне, найбільш відповідальний період Великого посту та підготовки до Святої Пасхи.
     Єпископ також закликав клір та мирян мирян однодумно та спільно приносити Господу православні молитви одне за одного, бути вірними та гідними послідовникамис воїх у вірі спочилих праотців, більше читати православної літератури та творів святих отців Церкви. Також нагадав про необхідність прощати одне одному провини за заповідями Христовими, аби зі щирим серцем та чистою душею наблизитися до святкування Свята свят - Воскресіння Господнього.
     Також владика Лаврентій після Божественної літургії відповів на запитання прихожан, які стосувалися повсякденного життя парафії та життя Української Православної Церкви Київського Патріархату в Харкові та Харківській області.
   
Звичайно, що багато хто із кліру та парафіян часто і наполегливо задають питання щодо несправедливого ставлення до Харківської єпархії УПЦ Київського Патріархату з боку місцевої влади. Мовляв, як же так:  на словах декларують рівність конфесій, а на ділі - в цілому місті Харкові немає жодного єпархіального храму Української Православної Церкви Київського Патріархату. І в офіційних джерелах повідомляють, і самі знаємо, і новини Харкова чуємо і бачимо -  по всьому  місту та області УПЦ московського Патріархату збудувало за останній час немало храмів, а на даний час будує понад  50! Проте Харківській єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату регулярно відмовляють у виділенні місця під зведення церкви. На те керуючий архієрей незмінно відповідає, що лише терпіння та молитва можуть змінити цю ситуацію - бо у Бога все вготовано вже давно. Адже як і  римляни бажали подолати Християнство, як і синагога прагнула  згубити віру Христову, як і шляхта хотіла знищити православних українців та їх Святу Православну Церкву,  так і більшовики хотіли зруйнувати Православну віру в Україні, так і фашисти  намагалися те ж зробити,  так і кремлівські адепти робили ті ж потуги ще із зорі Незалежності України - і ніхто нічого не зробив. Бо Бог не в силі Бог в правді. Тому за вірою нашою і буде нам - як не раз казав Господь наш Ісус Христос. Владика нагадав, що Спаситель навіть на хресному древі молився за тих, що розпинали Його - і нам, Його послідовникам, слід брати цей приклад. Ось тоді, як ми будемо чинити волю Божу - тоді саме і розквітне Українська Православноа Церква Київського Патріархату в Харкові та й у всій області. Бо лише той, хто просить із вірою - отримує. Тому владика Лаврентій ще і ще раз нагадав кліру та й усім вірним про необхідність щирої молитви та достойного дотримання Великого посту.
     Під церковний піснеспів укріплені вірою парафіяни отримали благословення свого єпископа на залишок Великого посту та особливо - Страсний тиждень, подякували за гарячу проповідь і мудре та щире настановлення, а також просили владику не залишати їх надовго без архієрейської уваги та опіки. Владика Лаврентій виказав готовність вислухати всіх, хто бажає задати йому запитання, та запросив у разі необхідності завітати чи подзвонити у єпархіальне управління Харківської єпархії
Української Православної Церкви Київського Патріархату за адресою м.Харків, вул. Володарського, 4.
     Ми також дякуємо владиці зі словами "ispolla eti despota
" та запрошуємо всіх, хто захоче звернутися до керуючого архієрея - будь-ласка, це можна зробити через наш сайт за допомогою форми зворотнього зв'язку, або за телефонами (096)385-09-72 та (057)764-27-84 .