Покровська громада. Українська Православна Церква Київського Патріархату в Харкові
Служба 12 Євангелій PDF Друк e-mail
У Страсний четвер
відбулося Богослужіння за участю
 
єпископа Харківського і Богодухівського Лаврентія

та кліру парафії Покрова Пресвятої Богородиці міста харкова
харківської єпархії
Української Православної Церкви Київського Патріархату


Hrest v Merefi.JPG      У Великий Четвер, 21 квітня 2011 року, як годиться за чином Православної Церкви, єпископ Харківський та Богодухівський Лаврентій  - предстоятель Української Православної Церкви київського Патріархату в Харкові та Харківській області - у співслужінні із кліриками єпархії відслужив встановлений чин Богослужіння із читанням дванадцяти Євангелій.
     Всі присутні на сліжбі вірні разом із кліриками Харківської єпархії піднесли молитви до Господа в останні дні Страсного тижня.
     В читанні Євангелія згадувалася подія суду над Христом у Пилата, згадувалися муки Спасителя, замішання апостолів Христових, згадувалися знущання та приниження Господа і його розп'яття на Хресному древі.
     ST_vladyka_propovid.JPG І разом із тим ми знову почули слова Євангелія, де описувалося, що по смерті Христовій затьмарився світ, здійнялася велика буря, стався землетрус, роздерлася завіса надвоє у Храмі єрусалимському і багато людей із тих, що хотіли смерті Христової і розпинали Його, б'ючи себе в груди говорили, що Він насправді був таки Сином Божим.
     Всі ці події готують нас до свята Пасхи Хрристової, возвіщають нам сум і радість, імуки  перемогу над світом Сина Бажого. Згадавши їх, ми можемо ще більше заглибитися розумом і душею у велике Таїнство спасіння роду людського через терпіння, смерть і Воскресіння Сина Божого.
    По завершенні служби єпископ Харківський і Богодухівський Лаврентій виголосив проповідь, де закликав всіх вірних УПЦ Київського Патріархату в Харкові та в усій єпархії гідно приготуватися в ці останні дні Страсного тижня до Свята Свят - Пасхи Христової,.
    Всіх, хто ще не приступив до Причастя, владика Лаврентій закликав очистити у сльозах свої серця, підготувати у сповіді свої душі, омити у Причасті свої гріхи. Також владика висловив впевненість, що вся наша Свята Українська Православна церква Київського Патріархату в Харкові та по всій Харківській єпархії вимолить у Господа  для своїх вірних ласку достойно зустріти і провести Пасху Господню.